OSP Siemczyno Ochotnicza Straż Pożarna Siemczyno

Historia

Rok 1946:
Powstaje jednostka OSP Siemczyno. Wówczas do organizacji przystąpiło 32 członków. Na wyposażenie przyjęto poniemiecki wóz konny z pompą ręczną i kilkoma wężami.

Rok 1950:
Przyjęcie na stan do jednostki pierwszych urządzeń mechanicznych i motopompy M400. Na prezesa wybrano dh Jana Sobola, jednostkę OSP w Siemczynie wyposażono w wóz - platformę konną wyposażoną w motopompę M400 i zestaw węży gaśniczych.

Rok 1969:
Wprowadzono do użytkowania pierwszy pojazd silnikowy marki Żuk.

Rok 1981:
Z inicjatywy Prezesa jednostki wybudowano i przekazano jednostce nową strażnicę, w której baza OSP znajduje się do dziś. Ze względu na polepszone warunki garażowe i potrzeby ratowniczo - gaśnicze, Komenda Rejonowa Straży Pożarnej, przekazała jednostce samochód pożarniczy GBM na podwoziu STAR P25.

Rok 2001:
Zakupiono dla jednostki OSP w Siemczynie drabinę aluminiową. Obecnie jednostką OSP w Siemczynie kieruje dh Jerzy Latosiński, który funkcję tę pełni od roku 1992.

Rok 2006:
Jednostka obchodzi 60 lecie istnienia, dostaje wprowadzony wóz pożarniczy STAR 244 zapożyczony od jednostki OSP Kalisz Pomorski.

Rok 2009:
Uroczyste poświęcenia figurki św. Floriana, patrona strażaków. Figurkę umieszczono przy remizie strażackiej OSP Siemczyno.

Rok 2010:
Uroczyste poświęcenie sztandaru OSP Siemczyno.